بررسی فیلم های ماندگار تاریخ سینما

در این بلاگ سعی کرده ام تا نگاهی کوتاه به بهترین فیلم های تاریخ سینما بیاندازم که توسط مردم در سایت IMDB به عنوان برتر دست یافته اند. در کنار معرفی فیلم ها سعی کرده ام تا خلاصه داستان، نقد، دیالوگ و سکانس های ماندگار فیلم را نیز معرفی کنم تا بیننده اطلاعات کاملی از فیلم و جایگاه آن دست یابد.

نکته: تمام نوشته ها پیرامون فیلم اختصاصی است و کپی برداری با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است.

نکته مهم تر: کپی برداری از وبلاگ هیچگونه پیگرد قانونی به دنبال ندارد، اما برای نوشتن این وبلاگ وقت و انرژی بسیاری صرف شده است. پس بهتر است به حقوق یکدیگر احترام بگذاریم.


نام سریال: بریکینگ بد
سازنده: وینس گیلیگان

ستارگان:

برایان کرانستون | آرون پال | آنا گان | دین نوریس | باب اودنکیرک | جاناتان بنکز
کشور سازنده:
آمریکا | شبکه تلوزیونی
سال پخش:
2008 تا 2013
ژانر: جنایی | درام | دلهره آور | وسترن معاصر
تعداد فصل ها: 5 فصل - 62 قسمت
افتخارات: برنده 12 جایزه امی و 2 جایزه گلدن گلوب
امتیاز:
9.6 از 10
اطلاعات بیشتر:

Tagline: Unstable. Volatile. Dangerous. And That's Just The Chemistry
تگ لاین: «ناپایدار ، لطیف ، خطرناک...  و این فقط شیمی است»

درباره ی سریال:

«بریکینگ بد» مجموعه‌ای تلوزیونی است که در ژانر درام جنایی و در 5 فصل برای شبکه AMC آمریکا از سال 2008 تا 2013 ساخته شد. «بریکینگ بد» به سرعت به یکی از تحسین شده ترین سریال‌های تاریخ تبدیل شد بطوریکه از سایت‌های معتبری همچون IMDB امتیاز 9.6 از 10 و Metacritic امتیاز 99 از 100 (برای فصل پنجم) را کسب کرده است. این موفقیت ها به قدری ادامه یافت که با عنوان «ارزشمندترین سریال تاریخ» در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد. قسمت آخر سریال Felina با تماشای همزمان 10.28 میلیون نفر در سراسر آمریکا تبدیل به پرتماشاگرترین برنامه‌ی تاریخ تلوزیون کابلی آمریکا شد. برخی از منتقدان قسمت 14 از فصل پنجم سریال Ozymandias را "بهترین قسمت پخش شده در تاریخ تلویزیون" می‌دانند. این قسمت از سایت IMDB امتیاز 10 از 10 را گرفته است.

از موفقیت‌های دیگر «بریکینگ بد» در طول 6 سال، نامزدی در بیش از 300 عنوان جایزه از جشنواره‌های مختلف بود که توانست 94 تای آنها را تصاحب کند. از جمله 7 جایزه امی و 2 جایزه گلدن گلوب.

سازنده و تهیه کننده‌ی سریال وینس گلیگان است که کار تولید فیلم را در شهر آلبوکرکی (ایالت نیو مکزیکو آمریکا) به انجام رساند. وی که پیش از این کار در مجموعه‌ی تلوزیونی X-fils را تجربه کرده بود، طرح پیشنویس «بریکینگ بد» را به شبکه‌های معتبر ارائه داد اما با برخورد سرد آنها مواجه شد تا اینکه شبکه AMC برای ساخت آن به گیلیگان اعتماد کرد. اعتمادی که باعث شد هر دو طرف پیروز از آن خارج شوند.

کاراکتر اصلی سریال «والتر وایت» (با هنرنمایی برایان کرانستون) است که نقش یک دبیر شیمی سختکوش دبیرستان را ایفا می‌کند. او پس از آنکه از ابتلا به بیماری سرطانش اطلاع می‌یابد برای تامین مخارج خانواده خود، با کمک جسی پینکمن (با هنرنمایی آرون پال) –دانش آموز سابقش– دست به تولید مت آمفتامین (شیشه) می‌زند. در سراسر سریال، والتر وایت نقش تولیدکننده و فروشندهأی شیشه را بر عهده دارد تا از این طریق منابع مالی خانواده‌ی خود را پس از مرگش تامین کند. به مرور ابعاد مختلفی از زندگی والتر وایت نمایان می‌شود و مشکلاتی بسیاری سر راهش قرار می‌گیرد. ورود او به حیطه‌ی خارج از قوانین کشور در حالی اتفاق می‌افتد که برادر زنش در اداره‌ی مبارزه با مواد مخدر DEA مشغول به کار است.

ویژگی های سریال:

نویسندگی ماهرانه:

موضوع داستان خود به تنهایی عامل مهمی برای تشویق مردم به تماشای سریال/فیلم است؛ اما بوده اند سریال/فیلم هایی که با وجود داشتن موضوعی قابل انعطاف، نتوانسته اند به موفقیت برسند یا محبوبیت خود را حفظ کنند. «بریکینگ بد» اما در هیچ شرایطی تحت تاثیر عوامل بیرونی و هیجانات کاذب نویسندگان قرار نگرفته و هیچگاه از مسیر منطقی خود خارج نگشته است.

داستان سریال از متن یک زندگی عادی آغاز می‌شود. (شاید همین ویژگی بارز سبب محبوبیت بیشتر بریکینگ بد شده باشد). به تدریج و با مرور زمان جریان زندگی والتر وایت به مسیری پیچیده منحرف میشود؛ با وجود اینکه میخواهد به خانواده ی خود القا کند که هنوز زندگی به همان منوال گذشته در حال جریان است. تغییر این مسیر کاملا هوشمندانه به سیستم اجتماعی جامعه (به خصوص در آمریکا) میتازد. جامعه ای که والتر وایت ساده لوح را در گوشه ای از ناکجا آباد زندگی پرت کرده است. این انتقاد اما در طول سریال هیچگاه به حالت شعار در نمی‌آید و چه بسا به تدریج و با آشنا شدن بیشتر با شخصیت والتر وایت، ما اشتباهات او در قبال جامعه را نیز می بینیم. بخش بزرگی از پیام اخلاقی سریال نیز در همین کشمکش ها و سرانجامشان نهفته است.

هیچ لحظه‌ای از سریال بی جهت نشان داده نمی‌شود و هیچ دیالوگی خالی از نکته‌ای برای تکمیل این پازلِ شگفت انگیز نیست. پازلی که جزء به جزء آن، با هنرمندی و درایت، در قالب‌بندی کلی سریال پخش شده‌اند. پیمودن این مسیر از ابتدا تا انتها همواره روی ریل منطقی‌ای از اتفاقات طی می‌شود و هیچگاه کارگردان در قسمتی از سریال به عقب نشینی یا تصحیح اتفاقات گذشته برنمی‌آید.

هر قسمت از سریال به خوبی پرداخت شده است. هیچ سکانسی و دیالوگی بی‌جهت در مسیر سریال قرار نگرفته اند؛ بلکه همه ی اتفاقات در خدمت هدف نهایی سریال قرار دارند. همین پیوستگی و منطقِ کاری سبب می‌شود که سریال به مرور زمان (به خصوص در فصول پایانی) شما را تحت تاثیر جریانات قرار دهد؛ بطوریکه میخکوب صفحه‌ی نمایشگرتان خواهید شد!

بازیگری تاثیرگذار:

هنر بازیگران سریال ستودنی است. به جرات می‌توانم بگویم که بریکینگ بد بدون وزنه‌ی سنگین هنرنمایی برایان کرانستون هیچگاه نمی‌توانست موفقیتی برای خود به دست آورد. او که پیش از نقش آفرینی در این سریال هیچگاه در عرصه‌ی فیلمسازی شناخته شده نبود، با ورودش به «بریکینگ بد»، در سنین میانسالی، فصل تازه‌ای از زندگی‌اش را آغاز کرد. فصلی که با کسب انبوهی از افتخارات از مهم‌ترین جشنواره‌های آمریکا همراه بود و سبب گشت تا وی به یکی از مشاهیر عرصه‌ی بازیگری تبدیل گردد. این هنرنمایی او به حدی تاثیرگذار بود که باعث شد نامش میان تاثیرگذارترین شخصیت های سال مجله‌ی تایم (در سال 2013) قرار بگیرد.

هنر بازیگری، در پیاده کردن تمامِ وجوهِ یک کاراکتر است. اما کاری که برایان کرانستون عهده دار آن است فراتر از این هنرنمایی است. او در سریال تنها یک نقش با عادات و ویژگی های منحصر به فرد را بازی نمی‌کند! بلکه در طی داستان بارها و بارها رنگ عوض می کند و مقابل افراد مختلف وجهه‌ای متمایز و غیر قابل پیشبینی را از خود نشان می‌دهد. بی شک او فراتر از یک نقش‌آفرینی ساده ظاهر شده و در داخل جسم و روح کارکتر والتر وایت نفوذ پیدا کرده است.

اما در کنار برایان کرانستون، نمی‌توان به این راحتی از بازیگری فوق العاده‌ی آرون پاول گذشت. کسی که در طول داستان، با وجود اینکه در ابتدا یک شخصیت واسطه‌ای تصور می‌شد، به جزء ِ جدایی ناپذیر داستان تبدیل می‌شود. کسی که بارها سریال را از مسیر اصلی و قابل پیشبینی‌اش منحرف می‌کند. جسی پینکمن وزنه ی احساسی سریال است. او سال ها تلاش کرده با ورود به مسیر خلاف، این خصیصه‌ی مثبتش را از همه (و حتی از خودش) بپوشاند، اما درمی‌یابد هر قدر که تلاش کند نمی‌تواند در مقابل «خودِ حقیقی»‌اش بایستد. مسیری که پینکمن در پیش می‌گیرد در انتها او را به رستگاری می‌رساند. (به مانند فیلم رستگاری در شائوشنگ!)

در کنار این دو بازیگر هنرنمایی آنا گان، دین نوریس، باب اودنکیرک، جاناتان بنکز و دیگر بازیگران فرعی سریال نیز ارزش ستایش و تمجید را دارند.

ویژگی‌های تصویری شگفت‌انگیز:

فیلمبرداری سریال استادانه و هنرمندانه است. هنری که هر فیلمسازی ریسک استفاده‌ی از آن را نمی‌پذیرد. روشی که در آن از فضاهای خالی و لانگ‌شات و مدیوم‌شات های مبهم و راز آلود استفاده می‌شود. این روش می‌تواند گاهی اوقات کسل‌کننده و حوصله سربر باشد اما استفاده‌ی بجای آن در «بریکینگ بد» جذابیت آن را صد افزون کرده است. در کنار این‌، روش‌های نوین فیلمبرداری در صحنه های پرتنش و پر‌استرس را اضافه کنید که بدون هیچ دیالوگی در القای مفاهیم سریال به مخاطب کمک می‌کند.

رنگبندی اصلی سریال بر مدار رنگ قهوه‌ای و زرد جریان دارد. شاید برای کسانی که سریال را نگاه کرده‌اند سوال باشد که برای چه ایالت نیومکزیکو برای فیلمبرداری و پیشبرد داستان استفاده شده است. یکی از جواب ها می‌تواند به علت تقابل فرهنگی با اسپانیایی‌زبان ها و فراوانی مواد مخدره در این ایالت باشد؛ اما دلیل اصلی آن چیز دیگری است: صحرا (!)

صحرا در علم روانشناسی نشان‌دهنده ی بلوغ فکری، اندیشه و منطق است. نشان‌دهنده‌ی یک تعادل روحی برای داشتن یک زندگی مرفه و بی‌دغدغه. همچنین رنگ قهوه‌ای و زرد جلوه‌گر آسایش، آرامش، محبت، اعتماد، صداقت و قضاوت صحیح است. ویژگی هایی که گرچه در ابتدای داستان بیشتر به چشم می‌آید اما در ادامه‌ی سریال به تدریج رنگ می بازند و نوعی تناقض میان محیط و زندگی والتر وایت نمایان می‌شود. این رنگبندی‌ها به کرار به وسیله‌ی فیلمبرداری مورد تاکید قرار می‌گیرد.

دیدگاه منتقدان:

با قاطعیت می‌توان گفت که هیچ سریالی غیرقابل پیش‌بینی همچون بریکینگ‌بد وجود ندارد؛ و این پیشرویِ حساسِ عواملِ تحریک‌پذیر، برای سال‌ها موجب حیرت و شگفتی خواهد شد.

Variety | Brian Lowry

محکم، کارا و هدایت شده توسط یه چاقوی جراحی!... بریکینگ‌بد، جسدی است از شگفتی.

Newsday | Verne Gay

موضوع عجیبی نیست اگر «بریکینگ بد» بعنوان یک شاهکار شناخته شود؛ بلکه آن سرانجام در قسمتی از معبدِ خدایان مستقر خواهد شد.

The Hollywood Reporter Tim Goodman

بریکینگ‌بد یکی از بهترین مجموعه‌های عصر طلایی تلویزیون است. همان دو قسمت ابتدایی فصل پنج سریال هیچ فرصتی به تماشاگرانش نداد تا غیر از این فکر کنند.

The Huffington Post | Maureen Ryan

بریکینگ بد پیچیدگیِ داستان‌سرایی در عصرِ مدرنِ تلویزیون را به مراحل بالاتری ارتقا داد.

People Weekly | Tom Gliatto

مجموعه‌ای که برای شکلگیریِ ترکیبِ نادری از "محوریتِ هالیوودی" و "محبوبیتِ طرفداران" سال به سال مدیریت شد.

New York Post | Linda Stasi

بریکینگ‌بد گونه‌ای رادیکال از مجموعه‌ای تلویزیونی است. نوعی بسیار قوی از یک مجموعه‌ی پربیننده: نمایشی که شما را همزمان به ترس و اشتیاق وامیدارد.

The New Yorker | Emily Nussbaum

افتخارات فیلم:

جایزه امی (بخش ساعات پر‌بیننده):

سال بخش فرد نامزد نتیجه
2008 بهترین کارگردانی سریال درام
وینس گیلیگان
نامزد
بهترین بازیگر نقش اصلی مرد سریال درام
برایان کرانستون 
برنده
2009 بهترین سریال درام " گروه کارگردانان و نویسندگان " نامزد
بهترین بازیگر نقش اصلی مرد سریال درام برایان کرانستون  برنده
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد سریال درام
آرون پال
نامزد
2010 بهترین سریال درام
" گروه کارگردانان و نویسندگان " نامزد
بهترین کارگردانی سریال درام
میشل مکلارن نامزد
بهترین بازیگر نقش اصلی مرد سریال درام برایان کرانستون برنده
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد سریال درام آرون پال برنده
2012 بهترین سریال درام
" گروه کارگردانان و نویسندگان " نامزد
بهترین کارگردانی سریال درام وینس گیلیگان نامزد
بهترین بازیگر نقش اصلی مرد سریال درام برایان کرانستون نامزد

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد سریال درام

آرون پال برنده
جیانکارلو اسپوسیتو نامزد
بهترین بازیگر نقش مکمل زن سریال درام
آنا گان نامزد
بهترین بازیگر میهمان مرد سریال درام مارک مارقولیس نامزد

2013

بهترین سریال درام
" گروه کارگردانان و نویسندگان "
برنده
بهترین کارگردانی سریال درام میشل مکلارن نامزد
بهترین نویسندگی سریال درام جورج مستراس نامزد
توماس شناوز نامزد
بهترین بازیگر نقش اصلی مرد سریال درام برایان کرانستون نامزد
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد سریال درام آرون پال نامزد
جاناتان بنکز نامزد
بهترین بازیگر نقش مکمل زن سریال درام آنا گان برنده
2014 بهترین سریال درام " گروه کارگردانان و نویسندگان " برنده
بهترین کارگردانی سریال درام وینس گیلیگان نامزد
بهترین نویسندگی سریال درام وینس گیلیگان نامزد
موریا ولی-بکت برنده
بهترین بازیگر نقش اصلی مرد سریال درام برایان کرانستون برنده
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد سریال درام آرون پال برنده
بهترین بازیگر نقش مکمل زن سریال درام آنا گان برنده

جایزه گلدن گلوب:

سال بخش فرد نامزد نتیجه
2011 بهترین بازیگر نقش اصلی مرد سریال درام
برایان کرانستون
نامزد
2012 بهترین بازیگر نقش اصلی مرد سریال درام
برایان کرانستون
نامزد
2013 بهترین سریال درام
-
نامزد
بهترین بازیگر نقش اصلی مرد سریال درام
برایان کرانستون
نامزد
2014 بهترین سریال درام
-
برنده
بهترین بازیگر نقش اصلی مرد سریال درام
برایان کرانستون
برنده
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد سریال درام
آرون پال
نامزد

موسیقی متن:

آهنگساز: دیو پورتر | Dave Porter
تاریخ انتشار:
2008
افتخارات: -
زمان کل:
 43 دقیقه و 30 ثانیه
حجم:
تک آهنگ: 1/75 MB | کل آلبوم: 60 MB
دریافت   دریافت تک آهنگ اصلی
  دریافت آلبوم موسیقی متن

دانلود سریال:

سریال بریکینگ بد  |  کیفیت 720p و 1080p  |  کم حجم
فصل اول
نام قسمت
کارگردان نویسنده 1080p 720p
1 پایلوت
وینس گیلیگان
وینس گیلیگان
2 گربه در کیسه...
آدام برنستین
وینس گلیگان
3 ...و کیسه در آب آدام برنستین وینس گلیگان
4 مرد سرطانی جیم مک‌کی وینس گلیگان
5 ماده خاکستری تریسیا بروک پتی لین
6 دستان پر از هیچ برنون هیوز
جورج ماستراس
7 معامله بدون سختگیری تیم هانتر
پیتر گولد
دریافت زیرنویس های فصل اول
کلمه عبور اکسپرس لیچ: 123456
فصل دوم
نام قسمت کارگردان نویسنده 1080p 720p
1 هفتصد و سی و هفت
برایان کرانستون
جی. رابرتز
2 بریانی شده
چارلز هید
جورج ماستراس
3 نیش زنبور مرده
تری مک‌دونوگ
پیتر گولد
4 پایین جان دال
سم کالتین
5 شکست جان رنک
موریا ولی-بکت
6 پیکابو پیتر مداک
جی. رابرتس و گلیگان
7 سیاه و آبی
فلیکس آلکالا
جان شیبان
8 بهتره با سول تماس بگیری
تری مک‌دونوگ
پیتر گولد
9 4 روز بیهوشی
میشل مک لارن
سم کاتلین
10 بالایی فیل آبراهام
موریا ولی-بکت
11 ماندالا آدام پرنستین
جورج ماستراس
12 ققنوس کولین بوکسی
جان شیبان
13 ای بی کیو
آدام پرنستین
وینس گیلیگان
دریافت زیرنویس های فصل دوم
کلمه عبور اکسپرس لیچ: 123456
فصل سوم
نام قسمت کارگردان نویسنده 1080p 720p
1 نه بیشتر برایان کرانستون
وینس گیلیگان
2 اسب بدون نام
آدام برنستین
پیتر گولد
3 آی اف تی
میشل مک لارن
جورج ماستراس
4 نور سبز
اسکات وینانت
سم کاتلین
5 بیشتر جان رنک
موریا ولی-بکت
6 غروب جان شیبان
جان شیبان
7 یک دقیقه
میشل مک لارن توماس شناوز
8 من می بینمت
کالین بوکسی
جنیفر هاجسون
9 کافکسکیو (فرانتس کافکا)
میشل اسلویس
پیتر گولد و ماستراس
10 پرواز (مگس)
ریان جانسون
کاتلین و ولی-بکت
11 آبیکیو (نام شهر)
میشل مک لارن شیبان و شناوز
12 اقدام ناکافی
آدام برنستین پیتر گولد و کاتلین
13 اقدام کافی
وینس گیلیگان وینس گیلیگان
دریافت زیرنویس های فصل سوم
کلمه عبور اکسپرس لیچ: 123456
فصل چهارم
نام قسمت کارگردان نویسنده 1080p 720p
1 جعبه برش یافته
آدام برنستین وینس گیلیگان
2 سی و هشت جلوگیری
میشل مک لارن جورج ماستراس
3 خانه ی باز
دیوید اسلید
سم کاتلین
4 امتیازات گلوله
کولین باکسی
موریا ولی-بکت
5 تفنگ ساچمه ای
میشل مک لارن توماس شناوز
6 در گوشه ای
میشل اسلوویس
جنیفر هاتچیسون
7 سگ مسئله دار
پیتر گولد
پیتر گولد
8 برادران جوهان رنک
کالتین و ماستراس
9 اشکال تری مک دونوق
ولی-بکت و شناوز
10 سلامت میشل مک لارن
گولد و هاتچیسون
11 خزش فضایی
اسکات وینانت
مستراس و کالتین
12 زمان های پایانی
وینس گیلیگان شناوز و ولی-بکت
13 فیس آف
وینس گیلیگان وینس گیلیگان
دریافت زیرنویس های فصل چهارم
کلمه عبور اکسپرس لیچ: 123456
فصل پنجم
بخش اول
نام قسمت کارگردان نویسنده 1080p 720p
1 آزاد زندگی کن یا بمیر
میشل اسلوویس
وینس گیلیگان
2 سرود عاشقانه گروهی
میشل مک لارن وینس گیلیگان
3 خطر پرداخت
آدام برن‌اشتاین
پیتر گولد
4 پنجاه و یک
ریان جانسون
سام کالتین
5 بار مرده
جورج مستراس
جورج مستراس
6 رستگاری کولین باکسی
جنیفر هاتچیسون
7 اسمم را بگو
توماس شناوز
توماس شناوز
8 پرواز بالای سر همه
میشل مک لارن موریا ولی-بکت
بخش دوم
9 پول خونی
برایان کرانستون
پیتر گولد
10 دفن شده
میشل مک لارن توماس شناوز
11 اعترافات میشل اسلوویس جنیفر هاتچیسون
12 سگ هار
سم کالتین سم کالتین
13 تو هاجیلی
میشل مک لارن جورج مستراس
14 اوزیماندیاس (نام یک شعر)
ریان جانسون
موریا ولی-بکت
15 ایالت گرانیت
پیتر گولد پیتر گولد
16 فلینا
وینس گیلیگان وینس گیلیگان
دریافت زیرنویس های فصل پنجم
کلمه عبور اکسپرس لیچ: 123456

پوستر‌های فیلم:

برای مشاهده «پوستر های خلاقانه»  کلیک کنید

نظرات  (۴۹)

۱۷ تیر ۹۳ ، ۲۲:۰۲ میلاد رضایی
نقدات عالیه پسر!
پاسخ:
مچکرم. نظر لطفته
یکی از قسمتا یادمه اسمش مگس بو!ولی اینجا نزدی!
پاسخ:
سلام. قسمت 10 از فصل سوم اسمش Fly هست که هم "مگس" و هم "پرواز" معنی میشه.
دنبال یه فیلم میگردم که کره.ژاپنی یا چینی بود حدوده 7 سال پیش کانال 4 نشون داد.که یه دختر کم سواد میره معلم مدسه میشه.شخصیت اصلی هم اسمش *جان خویی که *هستش اگه بتونی اسم فیلم با نام کارگردانو به من بدی ممنون میشم.مرسی
پاسخ:
متاسفانه چنین فیلمی نمیشناسم
سلام.
در مورد فیلم Sátántangó هم مطلبی بگذارید.
کامل ترین و بهترین سایتی که راجع به سینما دیدم ، فقط روزی یه نقد اگه بذاری ممنون میشیم. 
واقعا خسته نباشید
پاسخ:
متشکرم.
نقد شما عالی بود فقط نمیشه دانلود کرد قسمت ها رو از این لینکی که شما دادید
خودم تا فصل ۲ دیدم و میخواستم فصل ۳ رو دانلود کنم ولی نشد از این لینک شما
پاسخ:
لینک دانلود با کیفیت 1080p اضافه شد.
کیفیت 720p به زودی...

فیلم   run lola run  رو بگذار برای نقد و دانلود. مرسی
۲۲ مهر ۹۳ ، ۱۸:۰۲ نورالدین عبدالله زاده
واقعا سایتتون حرف نداره...
عجب وبلاگ جالبی دارید
با سلیقه درست شده
سلام
تبریک میگم وبلاگ شیک و تمیز و  کاملی ساختید.

پاسخ:
ممنون
من اىن سرىال رو دىدم. معرکه است بعضى از صحنه هاش رو ده بار بىشتر دىدم
منم این سریال رو نگاه کردم سریال قشنگی بود اماا فقط شخصیت گاستوو فرینگ رو دوست داشتم
فصل جهارش واقعا بده!!
 خیلی ریلکس و آروم تموم میشه.!

اون ماجرای مگس هم همینجوری الکی واسه خودش یه قسمت شده بود.

felina یعنی چی ؟؟؟
پاسخ:
اسم Felina برگرفته از کاراکتر Feleena در آهنگ El Paso اثر Marty Robbins هست که بارها به عنوان موسیقی متن در سریال پخش شده. نویسنده های سریال ترجیح دادن اسم Feleena رو به Felina تغییر بدن، که اینجوری بیشتر شبیه کلمه ی Finale میشه (به معنای عاقبت و سرانجام کار).

همچنین کلمه ی Felina معرف سه عنصر Fe (آهن)، Li (لیتیم)، Na (سدیم) هست. آهن اصلی‌ترین عنصر تشکیل‌دهنده‌ی خون، لیتیم یکی از اجزای ساخت متامفتامین و سدیم جزئی از ترکیبات اشکِ چشم محسوب میشه. اینطوری میشه عنوان سریال رو به این صورت بازنویسی کرد: «خون، شیشه و اَشک» (که ممکنه اشاره ای داشته باشه به مشهورترین سخنرانی وینستون چرچیل در پارلمان بریتانیا با عنوان «خون، رنج، اشک... و مشقت»)
با سلام و خدا قوت
من کل سریال و همه 5 فصل آن را دیدم واقعا اگر این سریال بر گرفته از متن زندگی و فرهنگ مردم امریکا و یا حتی گوشه ای کوچک از آن باشد بسیار مایوس کننده است .
دبیر پرتلاش و ماهر  یکی از دبیرستانهای امریکا پس از ابتلا به سرطان همه درهای حمایتی را بسته دیده و تازه متوجه خالی بودن دستانش میگردد و به ناچار جهت تامین مخارج درمان و همچنین اتیه خانواده اش بر خلاف اعتقادات شخصی وارد حیطه خطرناک تولید مواد مخدر می گردد ماده ای که اکثر مصرف کنندگانش را همین قشر دبرستانی و جوانان تشکیل میدهند .
در بسیاری از صحنه های سریال همین تناقض آزارم میداد دبیری که کارش مدیریت بر روح و روان دانش آموانش است و خود نیز دارای فرزندی است که در همین سن و در همین جامعه زندگی می کند چگونه می تواند دست به چنین کاری بزند چطور است که در طول این 5 فصل حتی ثانیه ای از سریال نیز شاهد بیداری این دبیر با وجدان نشدیم .
 تناقضات در این سریال زیاد بوده و برخی اوقات ازار دهنده هستند از جمله خیانت همسر و بی تفاوتی والتر و یا پس از حل مشکلات مالی ادامه این مسیر پر خطر و یا کمک مالی همسر وایت به بنی و باز هم بی تفاوتی وایت که واقعا از تحمل شخص من خارج بود 
در کل از نگاه کیفی سریال زیبایی بوده و ارزش وقت گذاشتن را دارد زوایای زیادی از فرهنگ و نوع زندگی در امریکا را برایم روشن نمود.
آقای مرتضی محمدی عزیز یکبار دیگه با دقت فیلم رو ببین و به صحنه ها دقت کن ...
والتر وقتی خیانت زنش رو فهمید به محل کارش رفت و با مردی که اینکار را کرده بود به شدت درگیر شد.. و همان هنگام که همسرش به او موضوع خیانت  را گفت مات و مبهوت ماند و بازی فوق العاده ای داشت البته تو ایران بود انتظار داشتید سنگ سارش کنن ...
و حتی از روی ناراحتی در جای دیگری برای مدتی ساکن شد و .......
والت بارها میخواست بیخیال داستان شه اما باز وسوسه میشد...
تمام انتقادات شما نابجا بود

حالا نمیخوام کل فیلم را تفسیر کنم ولی خواهشا اول با دقت فیلمی رو ببینید بعد نظری بدین
سلام،  دوست عزیز ظاهرا لینک ها مشکل داره و نمی شه دانلود کرد، لطف بزرگی میکنی اگه بتونی دوباره ردیفش کنی مخصوصا 1080p رو...،منتظر جوابت هستم
پاسخ:
لینک دانلود سریال با کیفیت 1080p آپدیت شد.
سلام کارتون خیلی عالیه
خیلی خوب آنالیز و تجزیه و تحلیل کردین
این فیلم بهترین فیلمی بود که دیدم همه چیزش عالی بود حتی دیالوگها.همه به جا بودن و با فکر انتخاب شده بودن.خیلی اموزنده بود و اینکه بسیار پر معنا بود...عالی بود از همه لحاظ
سلام ممنون از اطلاعتات خوبتون 
یه آهنگ هست تو قسمت6فصل اول میشه برا دانلود بزارین واقعا ممنون میشم  نمیدونم خوانندش کی هست 
پاسخ:
سلام. متشکرم از لطفتون. لطفا دقیقا زمانِ پخش آهنگ رو بگید تا بتونم کمکتون کنم.
آقای مرتضی محمدی انتقادت بینهایت آبکی بود
دستت درد نکنه ، عالیه تنها سایتی هستین که کیفیت 1080 با سرور قوی دارید ممنون

سلام

دنبال اهنگ قسمت تفنگ ساچمه ای میگردم

رپ اسپانیایی فک کنم

پاسخ:
میشه اهنگ های رپی که در طول سریال جسی گوش میدادو معرفی کنید؟
پاسخ:
سلام
Ghostface Killah - Be Easy
Flavor Flav - Unga Bunga Bunga
Macklemore and Ryan Lewis - Make The Money
Public Enemy - Yo! Bum Rush the Show
Jay-Z - Money, Cash, Hoes

سلام.
اول در مورد وبلاگت بگم که حرف نداره واقعا خوبه ویه سر و گردن از بسیاری از صفحه های مجازی مرتبط با فیلم بهتره. دمت گرم. حتما ادامه بده...
در مورد سریال هم که فک کنم اصن نمیشه چیزی گفت...قابل ستایش بی حد و حصره
پاسخ:
ممنون از لطف شما
سلام
نسخه ها سانسورشده اند آیا؟
پاسخ:
خیر، همه‌ی نسخه ها کامل هستند
حداقل یه نویسنده استخدام کنید حیف نیس وب بروزنمیشه
پاسخ:
انتقادتون بجاست. متاسفانه زمان و انرژی لازم برای نوشتن و رسیدگی به وبلاگ ندارم. متاسفانه کسی هم به عنوان نویسنده ی مشتاق و فعال پیدا نمیکنم.
سلام
واقعا آدم نمیدونه چی بگه ...حرف نداره این سریال . متاسفانه من طی دو سه هفته همه سریالو یک جا دیدم الان خیلی پشیمون شدم که چرا اینقدر زود همشو دیدم تلبته آخرین قسمت فصل ۵ رو نداشتم هنوز ندیدم قصد دارم روزی فقط دو دقیقه نگاه کنم تا جبران شه به اونایی که هنوز نگاه نکردن توصیه میکنم روزی دو قسمت بیشتر نگاه نکنن . من با آقای مرتضی محمدی موافقم البته بعضی نکاتشو . تا این سریالو تموم کردم کیبوردمو داغون کردم از بس با مشت کوبیدم روش همسر والت بهش خیانت میکنه والت قسمت بعدش از همسرش معذرت خواهی میکنه که از بنکی بد گفته بعدش هم همسرش همه پولایی که والت با بدبختی جمع کرده بود دودستی تقدیم بنکی میکنه و والتر بهش حق میده 😂😂 یعنی کم مونده بود دیونه بشم هم کیبوردو داغون کردم هم دستم هنوزم زخمش خوب نشده خخخخ . از این جریانا تو فیلم خیلی زیاد بودن به قول آقای محمدی از تحمل شخص من خارج بود. و اینکه خسته نباشید میگم به همتون بخصوص مدیر سایت مطالب خیلی مفید بودن همه چی عالی بود زنده باشید
سلام داداش وبلاک باحالی داری
یه اهنگ بود تو اخرای فصل 4 قسمت 10
اگه تونستی بذترش
سلام
وبلاگت عالیه
یه اهنگ بود تو فصل4 قسمت 10
تو مهمونی بود اگه تونستی بذارش
دمت گرم

پاسخ:
سلام. از لطفتون مچکرم

با سلیقه  تمیز با نظم

جمع آوری مطالب و دسته بندی خوبند ، خلاصه و مفید
بهتر همینجور کیفیت رو بر کمیت مقدم تر بدونی
در ضمنی کمکی هم خواستی در خدمتم:)

بهتر از منتخبین بیشتر بزارید از منابع و مراجعfدرست درمون فیلم به صورت چیکده  و مقاله وار   غافل نشید به اطلاعات داخلی بسنده نکنید و همیشه به این خوبی بمانید.

مترجم و پسچی  نباشید! تولید محتوا بهترین کار ممکن است.

گر امکتنش است آثار محجور،تجربه اول،تازه معرفی کنید

موفق باشید و خدا قوت
سلام 
خسته نباشید لطفا کیفیت  18G - 4K  رو هم که از نتفیلکس هک شده رو هم قرار بدید
پاسخ:
سلام. متاسفانه این کیفیت در دسترس بنده نیست.

سلام بعد از این که برای دانلود روی قسمت مورد نظرم زدم چطور باید دانلود کنم؟؟؟؟؟

پاسخ:
روی لینک دانلود کلیک کنید، سی ثانیه منتظر بمونید. روی لینک Download Now کلیک کنید. در صفحه ی جدید کادرِ تصویرِ امنیتی رو پر کنید تا لینک دانلود دانلود ظاهر بشه.
آقا ایرج این مطالب از تحمل شما خارجه چون ایرانی هستید و در جامعه آزاد زندگی نمیکنید. هر جایی فرهنگ خودشو داره.با دقت تر نگاه کنید و سعی کنید اون جوامع رو خوب بشناسید.فرض کنید یک زن ایرانی رو پس از فهمیدن خیانت همسرش.یا اصلا زن دوم گرفتنش.
 سلام. امیدوارم این تلاش و کوششی که روی سینما گذاشتید برایتان برطرف کننده نیازهای مادی و افتخار و ... هم باشد من که به سینما خیلی علاقه دارم اما مسایل زیادی رو به رویم هستند.
 در ضمن فایل ها دانلود نشد. 
 سینما تلفیقی هست از سیاست، علم و تخصص و خوشی و لذت زندگی. اما مسایلی هست ...
سلام و خسته نباشید
من قسمت ششم از فصل دوم رو به طور ناقص داشتم
تقریبا یک ربع اخرو نتونستم ببینم
فقط تا اونجایی دیدم که جسی و اون زن و مرد معتاد سعی میکردن اون دستگاه عابر رو بشکنن...
کسی میتونه با جزییات ادامه داستان رو بگه که تا اخر قسمت چی میشه؟؟
خیلی لطف میکنید مرسی
سلام خسته نباشید
اسم اصلی شخصیت جین که همسایه جسی هست چیه
با تشکر
پاسخ:
سلام
Krysten Ritter
من همین الان این سریال و تموم کردم..
دلم میخواد بشینم زار زار گریه کنم😢
با سلام و درود
زیر نویس فصل پنج هماهنگ با تصویر نیست,,,ممنون میشم رسیدگی کنید
پاسخ:
سلام. از لینک زیر میتونین مشکلتون رو حل کنین:
http://2subdown.ir/subtitles/breaking-bad-fifth-season/farsi_persian
خدایی نمیدونم چجوری ازت تشکر کنم
فقط میتونم بگم دمت گرم واقعا گل کاشتی 

من یه چیزیو نفهمیدم :|
توی فصل سوم اون 2 تا جسد ماجراشون چی بود که توی خونه ی والتر بودن؟ :|
خیلی قشمگ نموم شد بهترین سریال تاریخه واقعا خیلی خدا تموم شد
سلام عاشق این.سریال وبازی های مبهوت کننده ی بازیگراشم .سردانلود این سریال اینقدرکه.همه سایتا فیلترشده بودن نمیدونم ازکدوم خراب شده ای دانلودش کرذم که.هک شدم وکل چیزای رو لپ تاپم پرید الانم فصلپنجم رو نتونستم ببینم .توروخدااینجا که خبری ازهک شدن نیست:-((((

پاسخ:
خیر دوست عزیز. همه‌ی لینک ها از سالم هستند و هیچ فایل مخربی به همراه ندارن.
۲۳ مرداد ۹۵ ، ۰۴:۰۴ والتر وایت
 خدای من
زیباترین بامفهوم ترین انگیزشی ترین فیلم تاریخ سینمای و تلویزیون جهان فوق العاده بود من بخاطر این فیلم داروسازی رو ول کردم دارم شیمی میخونم ستاره فوق العاده والتر وایت دیونشم
سلام.اولا ک بابت توضیحات عالیتون ممنونم.خواستم فقط به کسایی.ک فیلمو ندیدن بگم که واقعا بهترین فیلم قرن هستش و حتما ببینیدش.من خودم به شخصه بعد از تموم شدن فصل چهار داشتم سرم رو میزدم به دیوار انقد ک.تحت تاثیر قرار گرفته بودم
خیلی عالی بود تشکر
۲۶ مهر ۹۵ ، ۰۱:۰۵ مهدی ولدی
سلام لطفا لطفا لطفا سایت رو ادامه بدید واقعا پتانسیل خارق العاده ای داره...
۰۱ آبان ۹۵ ، ۲۱:۱۱ دنریس تارگرین
سلام. اول از همه بگم که حوصله بر ترین سریال تاریخ بود. خدایی اسم اینو میشه گذاشت سریال؟ الان یه عده میگن درکی از سریال ندارن بعضیا! با تشکر از انتقاد پذیریشون!!
اون قسمت مگس اعصابمو خورد کرد.اخه یعنی چی؟ وقت ما باید بخاطر یه مگس هدر بره؟ اون توهین به وقت بیننده بود.
من نمیدونم کسایی که اسم اینو بهترین سریال میزارن شاهکاری مثل گیم آف ترونز رو اصلا دیدن؟ یا فرار از زندان. 
این سریال غافلگیری و هیجانش یک بیستم فرار از زندان هم نبود.
برادر من خواهر من نگاه به حرف منتقد نکن خودت ببین سریال چی بهت القا میکنه. این سریال رو دیدم چون همه تعریفش می کردن اما خدایی خودم پشیمون شدم از وقتی که گذاشتم براش.
بعضی وقتا به کسایی که بار اولشونه دارن گات یا فرار از زندان رو نگاه می کنن حسودیم میشه و میگم کاش منم مینشستم میدیدمشون بدون اینکه بدونم چخبره. هر چند هر کدوم رو تقریبا دو بار کامل دیدم و بارها صحنه های محشرشونو. با تشکر 
ممنون از مطالب خوب و بکر این سریال
یه سوال
چرا سکانس هایی از فصل یک و فصل پنجم حذف شده
منظورم فیلم به زبان اصلی و پخش شده اش
یکی در قسمت تولد والتر
یکی هم در زمان مخفی بودنش
من سکانس های حذف شده اش رو دیدم
شما خبر دارید ، چرا حذف کردند ؟؟؟

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی